تبلیغات
سلامت روان بوکان - در مورد ایدز چه می دانید؟

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 دی 1389 توسط abbo

روبان قرمز نماد همبستگی همه افراد جهان برای احساس

 مسئولیت در مقابل ایدز و بیمار مبتلا به ایدز می باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ایدز
آیا می دانید ایدز چیست ؟

جواب : یک بیماری ویروسی نو ظهور است که در طولانی مدت آثار بیماری خود را روی سیستم دفاعی بدن ظاهر می سازد و بیماری مبتلا به ایدز در اثر عفونتهای متعدد ،  زیاد و شدید نهایتا فوت می کند .


آیا ایدز درمان دارد ؟

جواب : درمان ایدز فقط پیشگیری می باشد و تا کنون درمان دیگری برای آن پیدا نشده است ؟


آیا مراحل ایدز را می شناسید ؟

جواب : وقتی ویروس وارد بدن می شود دارای مراحل زیر می باشد .

1 – مرحله پنجره یا ویندوز پریود که حداکثر سه تا شش ماه طول می کشد و در آن ویروس بوسله آزمایش نیز تشخیص داده نمی شود اما خاصیت انتقال و بیماری زایی را دارا می باشد .

2 – مرحله اچ آی وی مثبت که در آن ویروس بوسیله آزمایش تشخیص داده می شود و حداکثر 10 سال طول می کشد و خاصیت بیماریزایی و انتقال را دارا می باشد اما برای شخص بیماری آثار بیماری زایی نشان نمی دهد و شخص بیمار به زندگی عادی خود ادامه می دهد

3 – مرحله ایدز که حداکثر 5 سال طول می کشد و در آن ویروس در بدن شخص بیمار شروع به بیماری زایی می کند و سیستم دفاعی بدن را ضعیف کرده و شخص بیمار در اثر عفونتهای متعدد حتی در اثر مصرف داروهای آنتی بیوتیک مخصوص حداکثر بعد از 5 سال فوت میکند . طبیعی است که ویروس در این مرحله نیزخاصیت بیماری زایی و انتقال به سایر افراد جامعه را دارا می باشد .


راههای انتقال ویروس از فرد بیمار به فرد سالم  کدامست ؟

جواب :  1  –  تماس خون فرد بیمار با خون فرد سالم بطور عمده شامل الف – مادر حامله  به جنین داخل شکمش  ب - استفاده از سرنگ مشترک توسط افراد معتاد تزریقی  ج – استفاده از وسایل  مشترک غیر استریل و آلوده به ویروس مخصوصا در دندانپزشکی و آرایشگاهها )

2 – تماس جنسی نامشروع بین زن و مرد و یا مرد با مرد  





.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس