تبلیغات
سلامت روان بوکان - آیا کلمه دیوانه را به کسی اطلاق کردن کار خوبی است ؟

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
 

اختلالات شدید روانی

آیا می دانید فرق بین بیمارهای خفیف روانی مانند اظطراب و افسردگی با اختلالات شدید روانی یا سایكوز چیست ؟

جواب : در اختلالات روانی شدید بر خلاف روانی خفیف ارتباط یك بیمار با واقعیت یا همان دنیای واقعی بصورت طولانی یا كوتاه مدت مثلا صبحها تا ظهر در طول روز قطع میگردد و بیمار طوری رفتار میكند كه انگار صداهای غیر واقعی را می شنود یا تصاویر غیر واقعی را می بیند ( توهمات شنیداری یا دیداری ) و یا باورهای غلط اصلاح ناشدنی دارد مانند اینكه فكر میكند یك خلبان یا رئیس جمهور معروف می باشد و یا اینكه یك نفر و یا عده ای می خواهند او را بكشند ( هذیانها ) و سومین و چهارمین علامت می تواند رفتارهای آشفته و یا گفتار بسیار آشفته دارد و بسیار تحریكی است و از جملات بیان شده توسط او نمی توان منظوری را برداشت كرد . گاهی بسیار فعال است و زیاد حرف می زند و بیمورد می خندد و آواز می خواند و گاهی بسیار غمگین و گوشه گیر می شود .  

 از انواع بیماریهای روانی شدید می توان به اختلالات زیر اشاره كرد .

1 – انواع اسكیزوفرنی    2 – اختلالات دو قطبی ( مانیا یا مانیك دپرسیو    یا BMD)  3 – اختلال افسردگی اساسی ( درجه شدید   یا MDD )   

از انواع هذیانها میتوان : الف - هذیان بزرگمنشی    ب – هذیان پارانوئید یا سوظن        ج – هذیان عشقی و بیوفایی    د – هذیانهای بیزار ( هذیانها یی كه امكان وقوع آن بسیار كم می باشد )    

امروزه تقریبا 85 در صد این بیماران یا بهبود می یابند و یا علایم ذكر شده در بالا با  د ارو كنترل می شود . یادآور می شود كه در كلیه اختلالات خفیف و شدید بموقع مراجعه كردن بیمار به روانشناس یا روانپزشك و در كنار داشتن یك یا چند نفر از نزدیكان خانواده در كنار بیمار می تواند برای درمان وی بسیار كمك رسان باشد .

.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس