تبلیغات
سلامت روان بوکان - با توجه به مطالب زیر شما چه نظری دارید ؟

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 دی 1389 توسط abbo

نمونه های از معضلات اجتماعی فرهنگی بوكان

1 – از لحاظ مد لباس و آرایش موی زنانه و مردانه تعداد افرادی كه در وضعیت نابهنجار قرار دارند نسبت به شهرهای دیگر بسیار زیاد است . بطور مثال پوشیدن شلوارهای بالا كوتاه در پسران و نپوشیدن زیر پوش در زیر آن كه اكثرا در هنگام خم شدن از پشت صحنه ، بسیار قابل تامل می باشد كه این فرد ازین مد خود چگونه می خواهد دفاع كند . و یا آرایشهای بسیار غلیظ در زنان و همچنین دختران مجرد حتی در سنین پایین كه البته این موارد از لحاظ روانشناختی متاسفانه نشان از گم گشتگی هویت و اعتماد به نفس پایین این افراد ناشی میشود . هر چند كه اگر ازین افراد دلیل آنرا بپرسید كلاس بالا و با فرهنگی را دلیل آن ذكر میكنند لازم است كه بدانید تعریفی در روانشناسی برای كلاس وجود ندارد اما هر كس مهارتهای زندگی را بلد باشد میتوان گفت فرد موفقی در جامعه خواهد بود . مراجعه شود به بحث مهارتهای زندگی در همین سایت  .

2 -  بیرون ماندن پسر و دختر در ساعات نیمه شب و استفاده از خنده های بلند و صدای ناهنجار ماشین و پخش موزیك و موتور  كه البته تعداد دختران به مراتب كمتر از پسران در نیمه شب است اما در روز تفاوت آنچنانی تدارد . لازم به ذكر است كه این ناهنجاریهای رفتاری، این افراد را چندین قدم نسبت به جامعه به بیماری لاعلاج ایدز و همچنین اعتیاد و فحشاء نزدیكتر می سازد و نتیجه ای جز این نمیتواند  داشته باشد .

.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس