تبلیغات
سلامت روان بوکان - چند توصیه مهم ویژه نوجوانان برای پیشگیری از اعتیاد

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 

  

1 – سیگار نکشید . اگر دلیل آنرا می خواهید از لحاظ روانشاختی کسانی که سیگار را برای ابراز وجود انتخاب کرده اند در زمینه عاطفی  یعنی کمبود محبت ، اعتماد به نفس بالا ، خود احترامی یا عزت نفس و مهارتهای ارتباطی با جامعه مشکل دارند و چون سیگار این مشکلات آنان را برطرف نمی کند گاهی به مواد روانگردان دیگر روی می آورند و اکثرا این مواد را نیز تجربه می کنند .

2 – این باور را نداشته باشید که مواد مخدر مفید هستند مثلا به حافظه برای درس خواندن و نخوابیدن کمک می کنند .

3 – این باور را نداشته باشید که با یکبار مصرف معتاد نمی شوید .

4 – مشروبات الکلی جزو مواد مخدر خطرناک می باشند حتی برای یکبار هم آنرا مصرف نکنید .

5 – در مواردی که یقین دارید یک پیشنهاد به شما داده شده برایتان خطرناک و مضر است به چشمان پیشنهاد دهنده نگاه کنید و با صدای بالاتر از صدای او و با قدرت بگویید که این پیشنهاد را قبول ندارید اگر مرتب اصرار کرد فورا ازو جدا شده و محل را ترک نمایید .

6 – در مورد مصرف مواد کنجکاو نباشید . این مورد جزو کنجکاویهای خطرناک می باشد .

7 – به محله ها و خانه و میهمانی هایی که در آن مواد توزیع یا مصرف می شود نزدیک نشوید .

8 – فورا از دوستانی که به شما پیشنهاد سیگار ، مشروبات الکلی و مصرف مواد می دهند جدا شوید و برای خود دوستان مطمئن پیدا کنید .

9 – مراقب خود باشید که در دوران مدرسه و دانشگاه در مواقعی که برای امتحان و یا موضوعات دیگر تحت فشار هستید به این فکر نیافتید که از مواد انرژی زا و رونگردان استفاده نمایید خدای ناخواسته نمره نگیرید بهتر است تا اینکه یک عمر معتاد شوید .

10 – هرگز فکر نکنید که دیگر بزرگ شده اید و به توصیه های پدر و مادر نیاز ندارید و خودتان هر کاری که دلتان می خواهد می توانید بکنید . یادتان باشد که استقلال نوجوان نسبی است نه مطلق و نیمی از وجودش نباید از خانواده جدا شود.

 

موفق ، سالم ، هنرمند و ورزشکار و مصون از اعتیاد باشید

 


برچسب ها: پیشگیری از اعتیاد برای نوجوانان،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس