تبلیغات
سلامت روان بوکان - مهارتهای زندگی با قابلیت اجرایی آسان

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 دی 1391 توسط abbo


قسمت اول

 

ä -  همیشه خود را در قالب فردی با خصوصیات مثبت و منفی ببینید . خصوصیات مثبت خود را بکار بگیرید . خصوصیات منفی خود را اصلاح و در صورت اصلاح ناشدنی بودن  با آن کنار بیایید .

ä -  هنگامی که به خودتان فکر کی کنید به خودتان احترام بگذارید و از خودتان موجودی قابل تنفر و تحقیر آمیز نسازید زیرا همه انسانها دارای خصوصیات و استعدادهای مثبت نیز هستند منتهی باید آنرا پیدا کنند .

ä -   نسبت به فکر ، باور و یا شخص خاصی دارای تعصب خشک نباشید . به همه افراد بشر علاقه مند باشیم و خواهان نابودی هیچ گروه و یا دسته ای نباشید .  افراد را با دیدگاههای مختلف تحمل کنید  ،  اگر دیدگاههای آنان را قبول ندارید با احترام آنرا رد نمایید .

ä -  خصوصا در دوران نوجوانی دختران و پسران برای یافتن هویت حقیقی خود امکان دارد چندین بار شکست را تجربه کنند در حالیکه با افراد صاحب تجربه و نظر مشورت می کنید سعی نمایید دوباره شروع کنید تا زمانیکه برای آینده اتان راهتان را پیدا می نمایید تلاشتان را قطع ننمایید  .

ä - در فعلیتهای گروهی  حتما یک وظیفه یا نقش را به عهده بگیرید در غیر اینصورت از گروه رانده می شوید .اگر توانستید اجازه دارید رهبری گروه نیز به عهده داشته باشید .

ä -  ظاهر و لباس مرتب و تمییز داشته باشید ( منظور لباسهای گرانبها نیست ) .

ä -   وقتی با افراد جامعه روبرو می شوید صورتی اخمو نداشته و حتی الامکان لبخند به لب داشته باشید .

ä -  یادتان باشد شوخی کردن با مسخره کردن تفاوت دارد در مسخره کردن عده ای در حالیکه شخصیت فرد دیگری را خدشه دار می کنند می خندند . افرادیکه مدام اطرافیان را مسخره می کنند در نهایت در زندگی تنها خواهند ماند و در زندگی ، فردی موفق نخواهند بود .

ä - در مورد پیشنهادهایی مانند مصرف مواد مخدر که آثار آن قطعا برای شما زیانبار است لازمست قاطعانه نه بگویید . برای گفتن نه قاطعانه 1 -  به چشمان پیشنهاد کننده خیره شوید .   2 -  صدای شما کمی بلندتر از صدای او باشد . 3 – در صورتیکه پیشنهاد کننده سماجت به خرج می دهد و ولتان نمی کند فورا تماس با او را قطع و آن مکان را ترک نمایید .

ä - در مورد پیشنهادهایی که به شما می شود اما نمی دانید که برای شما مفید است یا مضر فوراپاسخ بلی یا خیر ندهید و از پیشنهاد دهنده بخواهید به شما فرصت دهد که در باره آن فکر و یا تحقیق کنید و بعدا با کسب اطلاعات کافی در باره موضوع به آن پاسخ بلی یا خیر بدهید  برای مثال : پیشنهاد ازدواج – پیشنهاد کار و یا ادامه تحصیل در شهری دیگر و یا خارج کشور – پیشنهاد رفاقت و غیره

ä - اگر می توانید بین دو یا چند موضوع بی ربط ارتباط برقرار کرده و یک شیوه جدید ابداع نمایید شما دارای خلاقیت هستید ازین استعداد خود حداکثر استفاده بنمایید .

برچسب ها: مهارتهای زندگی با قابلیت اجرایی آسان،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس