تبلیغات
سلامت روان بوکان - نقدی بر برنامه نظر شنودگان تلویزیون بی بی سی در مورد پوشش حجاب

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 


واقعیت امر با توجه به بررسی فرهنگ غرب وشرق و وضعیتی که انسان کنونی در آن قرار دارد این است که بشر در قرن حاظر دچار سرگردانی شده است از طرفی کسانی که به اشاعه حجاب اسلامی می پردازند به قول حافظ خود کار دیگر می کنند و اصلا خودشان را نتوانستند بعنوان الگوهای قابل اعتماد به جامعه ما نشان دهند که هیچ ؟ هیچ برنامه ی قابل اجرا برای صحیح ارضا کردن این غریزه ارائه ننموده و تنها می گویند ازدواج کنند اما در کلیه ازدواجهای کشورهای شرقی و اسلامی چقدر فرهنگ سازی برای ازدواجهای آسان و کمکهای عملی برای آسان سازی آن از سوی عاملان ترویج ان به جوانان ارائه شده است ؟ مطمئنا اگرهم بوده بسیار ناچیز بوده و دلیل آن ایجاد وضعیت کنونی در جامعه ایرانی است .

آزآن طرف دیگر غربی ها برای رهایی ما از سرگردانی و معنا بخشیدن به زندگی چه چیزی هدیه آورده اند 1 سگ 2 هنجنس بازی و ازدواج همجنس گرایان با همدیگر 3 فرهنگ لختی گری  4 زندگی مشترک بدون ازدواج   5 آموزش روابط جنسی حتی در مدارس حتی برای کودکان دبستانی  6 - عنوان ارضا غریزه جنسی بصورت رکن و اساس تمامی رفتارهای بشری در حالیکه این نظریه فقط توسط فروید که روانکاو بود و این نظریه بعدا توسط دختر خودش و سایر شاگردانش نیز رد شده و اذعان داشته اند که تنها بخشی کوچکی از زندگی وابسته به غریزه جنسی است  7 – رویگردانی از داشتن پرده بکارت توسط دختران  که اکنون در بین قشر جوان بسیار رابطه جنسی زود هنگام و نداشتن آن تبلیغ می شود .

با توجه به مسایل بالا موارد ذیل قابل ذکر است .

1 – در این وسط نه حجاب مقصر است و نه پوشش زن بلکه بشر اگر این طور نیست لازمست دلیل زنان برای لخت شدن و این شعار خنده دار که لخت متول شده و لخت می میریم پس لازمست که لخت هم زندگی کنیم چیست ؟  چند روز پیش یک دانشجویی خبرنگار ایرانی که در هندوستان مثلا تحصیلات کارشناسی را میگذراند خودش گزارش می داد که نمیدانم چرا به این دختر هندی تجاوز شده چون لباس سنتی تنش بدوه و هیچ جای بدن وی لخت نبوده . این خانم خودش با زبان بی زبانی داد می زند که برهنه بودن زنان موجب تحریک مردان می شود و در واقع نیز اگر چه به زنان حجابی هم تجاوز می شود اما این دروغ محض است بیشتر تجاوز به زنان در کشورهای اسلامی و زنان با حجاب انجام می شود . اگر فقط تجوزاتی که در دنیای غرب فقط به زنانی که در فیلمهای غیر جنسی و در جلوی دوربین انجام می شود اصلا قابل مقایسه با تجاوز به زنان کشورهای اسلامی که در لوای حجاب می شود قابل مقایسه نیست . حالا فیلمهای نیمه جنسی و جنسی که قابلیت بحث ندارد ولی دنیای غرب این گونه موارد تجوز نمی داند که جالب است و خنده دار .

2 – حجاب درونی قطعنا مهمتر است و حتما از میزان تجاوزات پنهان خواهد کاست اما تجاوزات آشکار بوسیله حجاب ظاهری قابل پیشگیری خواهد بود .

3 – حجاب لازمست متنوع و به شکل لباسهای رنگی و مدل دار عرضه شود .

4 – افراد با مشکلات جنسی لازمست به روانپزشک و روانشاسان مجرب در این رشته مراجعه نمایند .

5 – آموزشهای مربوط به دوران بلوغ و نوجوانی به هر دو جنس در تمامی مفاهیم آن بصورت کامل در سن بموقع آن ارائه شود .

6 – مردان لازمست که مخصوصا حجاب درونی پایدار داشته باشند .

7 – مشکلات جنسی نیز مانند اعتیاد در هر جامعه در تمامی طول تاریخ بشر وجود خواهد داشت اما هدف باید کاهش آسیب باشد و نه ریشه کنی چون غیر ممکن است .

8 – در پایان به نظر اینجانب که نظر بسیاری از روانشناسان صاحب نام تاریخ روانشناسی نیز هست یاد گرفتن مهارتهای زندگی و عملی ساختن این مهارتها در زندگی شخصی می تواند برای کاهش آسیب بسیار یاری رسان باشد در مقابل زندگی مجردی – زندگی مشترک بدون ازدواج و عقد هیچگونه قرارداد – همجنس بازی و ... فقط نشان بی بند و باری و سرگردانی نسل بشر کنونی است و در اصلا اینها راهکار نیستند و در شان کرامت انسانی نمی باشد .

 

برچسب ها: وضعیت رفتارهای جنسی در ایران،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس