تبلیغات
سلامت روان بوکان - موضوع روابط جنسی بدون تعهددر سن نوجوانی

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ جمعه 20 بهمن 1391 توسط abbo

بحث روابط جنسی دختران و پسران در سنین نوجوانی و بصورت نامشروع  یک بحث روانشاسی است که در فرهنگ جدید غرب طرفداران زیادی دارد . فقط جهت اینکه بحث به درازا نکشد میخواهم جهت باز کردن سر سخن در اینمورد نکاتی را متذکر میشوم در ادامه اگر خوانندگان نوجوان نظری داشتند لازمست در قسمت نظر سنجی ارسال گردد .

1 – کارشناسان مربوطه فقط در کنار آموزشهای بهداشتی و رفتاری قبول دارند که این روابط صورت پذیرد اما در کشورهای اروپای غربی ثابت شده که 90 درصد نوجوانان ی که تمایل به رابطه جنسی دارند بدون آموزشها ی بهداشتی و رفتاری و آنهم با شریکان جنسی متعدد اقدام به اینکار میکنند که مشکلات زیادی مانند حاملگی ناخواسته و شیوع ایدز ، هپاتیت و سایر بیماریهای مقاربتی ، خیابانی شدن دختران و تجاوزات دسته جمعی به آنان شده و به قولی دیگر رشته اینکار از دست کارشناسان رها شده و بطرف وضعیت بیشتر خطر ساز پیش می رود تا امنیت بخش .

2 – تاکید میشود که در بدترین شرایط احتمال تمایل به رابطه جنسیِ بدون تعهد و لجام گسیخته در جامعه ایرانی در حد 20 % خواهد بود که آنهم عوامل مختلف دارد که در ذیل ذکر می شود .

الف : تعدادی از نوجوانان بدلیل مشکلات شدید عاطفی مانند بچه های طلاق بودن و یا ترد عاطفی و حتی زیستی از سوی والدین از داخل فراری شده و محبت را در کوچه و خیابان جستجو می کنند که اکثرا به روابط جنسی بدون تعهد می انجامد که دیگر راه برگشت هم اگر داشته باشد آثار روانی آن تا آخر عمر گریبانگیر خصوصا دختران خواهد بود . این افراد لازمست که قبل از وقوع مشکل توسط مشاور در مدارس غربال و به روان شناس ارجاع داده شوند .

ب – تعدادی از افراد مشکلات شخصیتی مانند تیپهای وابسته ، منفعل ، ضد اجتماعی و مرزی که دارای قدرت تصمیم گیری صحیح نبوده و از لجاظ عاطفی متزلزل و بی ثبات عمل میکنند و امکان دارد برای ثبات عاطفی خود را بصورت کامل در اختیار فرد دیگری بگذارند . این افراد نیز لازمست که توسط مشاوران در مدارس شناسایی و به روان شناس ارجاع داده شوند .

ج – دسته سوم امکان دارد از نوع اختلالات جنسی مانند بیش فعالی جنسی که در آن فرد دارای دچار روابط خواهی شدید جنسی بصورت هر روز بوده و نمیتواند جلوی خود را نگه دارد که این افراد نیزلازمست در مدارس غربال شده و به روانپزشک ارجاع داده شوند .

3 – اما کار اصلی ما روان شناسان و مشاوران در زمینه 80 درصد بقیه دانش آموزان و نوجونان که یا تمایل به رابطه جسی ندارند و ا اگر دارند متعادل و قابل کنترل است سنگین و قابل ملاحظه است و لازمست با آموزشهای صحیح ، درک درست فرد از خصویات جسمی ، عاطفی و اجتماعی به حداکثر ممکن برسانیم تا فرد روند درستی برای حل مشکلات جنسی خود بیابد و به بیراهه کشیده نشود .

4 – تاثیر فیلمها و سریالهای دوبله شده فارسی و کردی کانالهای ماهواره ای در گرایش نوجوانان به روابط جنسی بدون تعهد انکار ناپذیر است و نوجوان امروزی با توجه به این کانالها روابط جنسی حق مسلم خود فرض کرده اما از عواقب آتی ان بی خبر است .

5 – والدینی که خود الگوی مناسبی در داخل و خارج منزل برای نوجوان نیستند و گاها در منظر دید نوجوان اقدام به معاشقه و حتی رابطه جسی می کنند نیز تاثیر گذار بوده و از سوی بعضی والدین بی مسئولیت اعمال می گردد . 

6 - هدایت نوجوان به طرف رقابتهای ورزشی و هنری سالم و با دوام میتواند مقدار زیادی از انرژیهای ذخیره شده در درون را تخلیه و نوجوان یاری نماید تا زمان ازدواج بدون مخاطر مسیر را طی نماید .  

 7- امروزه دیگر مشخص شده که هر کس  اقدام به فراگیری مهارتهای زندگی نماید تا حد بسیار زیادی زندگی ایمنی را سپری نماید بطور مثال تنها اعتماد به نفس بالا و یا تفکر انتقادی تا چه اندازه می تواند ما را از بروز مشکلات انحراف جنسی و اعتیاد نجات دهد ؟    

باقی رشته کلام با خوانندگان مقاله

برچسب ها: روابط جنسی، سن نوجوانی،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس