تبلیغات
سلامت روان بوکان - مهارتهای زندگی با قابلیت اجرایی آسان

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ شنبه 19 اسفند 1391 توسط abbo

قسمت دوم

ä - هر وقت خواستید در حق کسی و یا جامعه بدی انجام دهید همان لحظه خود را بجای طرف یا طرفین مقابل بگذارد و ببینید چه احساسی در مقابل این عملکرد خواهید داشت . اگر احساس شما منفی بود قطعا ازین کار صرف نظر نمایید .

ä - در هنگام عصبانیت یا غمگینی و یا زیاد خوشحال بودن تصمیم نگیرید و آنرا به وقتی که در حالت آرامش هستید موکول نمایید .

ä - تا آنجا که می توانید از مراجع ذیصلاح ( با تجربه و یا کارشناس موضوع ) در مورد مشکل اطلاعات بدست آورید  - در مورد اطلاعات بدست آمده موردی را انتخاب نمایید که کم هزینه و قابل اجرا باشد .
 اگر در مورد اجرای اول شکست خوردید پیشنهادهای بعدی را امتحان نمایید .

ä - در هنگام ارتباط کلامی با افراد جامعه لازمست که آغاز مشخص ادامه مشخص و پایان مشخص داشته باشد . در تمامی طول ارتباط لازمست تماس چشمی و گوشی فعال برقرار باشد . یعنی اگر طرف مقابل از ما سوال کرد که من چی میگفتم ؟ نباید ما بگوییم ببخشید حواسم جای دیگر بود . در ارتباطهای بعدی این فرد با این شرایط مایل نیست با ما ارتباط برقرار کند .

ä - تا آنجا که می توانید پرخاشگری کمتری داشته باشید و دوست داشتنی تر باشید . برای کنتر ل خشم می توان از تکنیکهای آرام سازی استفاده نمود که CD  یا DVD  آن در بعضی از کتابفروشیها موجود است . اما لازمست در هنگامی که پرخشگری ما در اوج آن است تمرین کنیم که به طرف انسان نباشد و بطرف اشیا باشد . در مورد اشیا نیز لازمست تمرین کنیم بطرف اشیا سخت مانند دیوار و شیشه نباشد و بطرف اشیا نرم مانند بالش و یا عروسک باشد .

ä - شوخ طبع بودن – رازدار بودن - صبور بودن – گذشت کردن و با احترام برخورد کردن را در راس کارهای خود قرار دهید .

ä - جرات داشته باشید اگر رفتار نامطلوب از اطرافیان سر زد باشیوه محترمانه و اگر لازم بود محرمانه آنرا به فرد گوشزد نماییم .

ä -  در هنگام مواجهه و یا جدا شدن از دوستان و افراد جامعه از کلماتی استفاده نماییم که در آن منطقه از آن استفاده می شود .  

ä - در دوستیها اولا به آنها اعتماد داشته باشیم . دوما به اندازه لازم با آنها صمیمی باشیم . سوما دوستیها مطلوب و مفید را حفظ و دوستیها آسیب رسان را حتما خاتمه دهیم .


نکات قابل ملاحظه برای بالا بردن اعتماد به نفس

 

 1  – هر فردی دارای خصوصیات, علایق و توانایی های خاصی است كه با دیگران متفاوت است . 2  – هر فردی لازمست نقاط ضعف, محدودیتها و همچنین نكات قدرت و توانمندیهای خود رابشناسد . 3 – پذیرش و کنار آمدن با نقاط ضعف و عدم پنهان ساختن آن و همچنین احساس خشنودی و استفاده از نقاط قوتروشهای ذیل جزو روشهای مناسب برای جلب احترام در جامعه می باشد

 

توانائیها و موفقیتهای شغلی ، تحصیلی ،  هنری  ،  ورزشی  ، مهارت نحوه صحیح روابط خانوادگی و اجتماعی  - داشتن ظاهر و لباس تمیز و مرتب و دارا بودن برنامه و نظم  در امورات زندگی 

 

روشهای ذیل جزو روشهای نا مناسب برای جلب احترام در جامعه می باشد

 

-  سیگار كشیدن-  رفتارهای خطرناك مانند رانندگی های تند و بی ملاحظه, كتك كاری و در گیر شدن با دیگران-  مصرف مواد مخدر-  مصرف الكل-  رفتارهای بی بند و بارانه -  تا دیر وقت در بیرون از منزل ماندن-  بی توجهی به قوانین و مقررات -   بی توجهی به بزرگترها _  آرایش و لباس نامناسب(چه در مردان و چه در زنان)
برچسب ها: مهارتهای زندگی با قابلیت اجرایی آسان،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس