تبلیغات
سلامت روان بوکان - شیوه کنترل دانش آموزان در مدارس

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 مهر 1392 توسط abbo

آنطور که از گوشه کنار شهر خبر می رسد در بعضی از مدارس سطح دبیرستان در شهرستان بوکان علی الخصوص دخترانه هر روز قبل از ورود به مدرسه لباس ، کیف و وسایل کلیه دانش آموزان مورد تجسس قرار می گیرد که در این مورد چند موضوع عمومی و روانشناختی لازمست مورد بحث قرار گرفته و پیشنهاد شود .

1 – نظارت بر کار نوجوانان در خانواده و جامعه بر خلاف کودکان لازمست به صورت غیر مستقیم و نامحسوس انجام پذیرد و اصولا نوجوان از کنترل مستقیم و محسوس بیزار است و این موضوع می تواند مدرسه را برای وی به یک محیط عذاب آور تبدیل نماید .

2 – در مورد نظارت غیر مستقیم و نامحسوس ذکر این نکته اساسی ست که به صورت دوره ای نامنظم صورت پذیرد مثلا گاهی ماهی یکبار وگاهی دو ماه یکبار دوباره و گاهی  20 روز یکبار و برای متخلفین تنبیه های غیر قابل بحث و چشم پوشی در نظر گرفته شود . البته برای کسانی که قوانین مورد انتظار را رعایت می کنند لازمست تشویقات موثر و علنی و تعداد تشویقات از تنبیهات به میزان 3 برابر بیشتر در نظر گرفته شود .

3 – اگر قوانین مورد انتظار مدرسه به تصویب نمایندگان دانش آموزان برسد و تنبیهات و تشویقات نیز مورد پیشنهاد و تایید آنان قرار گیرد از لحاظ اجرایی طرفداران بیشتری در بین دانش آموزان خواهد داشت  .

مدیران و مشاورین محترم مدارس بخوانند و در اجرای آن برای ایشان آرزوی موفقیت داریم
برچسب ها: کنترل دانش آموزان، مدارس بوکان،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس