تبلیغات
سلامت روان بوکان - افسردگی

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 اسفند 1389 توسط abbo

آیا افسردگی همان غمینگی است یا چیزی فراتر از آن؟ ادامه مطلب را بخوانید 

 

افسردگی و علایم آن:

 شاید شما نیز یكی از كسانی باشید كه وقتی از شماسوال میكنند چند درصد جمعیت ایران به اختلالات روانی دچار هستند با اطمینان پاسخ دهید همه ایرانیان . انتظار می رود كه با خواندن و كسب اطلاع از علایم افسردگی و شرایط سختی كه برای زدن  برچسپ بیمار افسرده به یك شخص وجود دارد مقدار زیادی از نگرش شما اصلاح گردد .

افسردگی در حالت عامیانه دارای 3 درجه خفیف ،  متوسط و شدید می باشد . طبق یك نظریه عامیانه در حالت خفیف خود شخص از علایم خود خبر دارد اما اطرفیان وی متوجه تغییرات خلقی وی نشده اند . در حالت متوسط اطرافیان نیز تغییرات خلقی فرد را احساس میكنند . در حالت شدید ارتباط فرد با دنیای واقعی اطراف خود قطع می شود و انرژیهای وی به حداقل ممكن كاهش می یابد.

علایم افسردگی عبارتند از :

الف : علایم اصلی : 1 - غمگینی ، غمگساری ( دلم میخواهد گریه كنم اما دلیل آنرا نمی دانم )، افكار منفی گرایانه ، انزوا و گوشه گیری و جدا شدن از دوستان  2 - ناتوانی در كسب احساس لذت ( هیچ چیز نمی تواند من را خوشحال كند )


ب - علایم جانبی : 1 - مشكل خواب ( اول ، وسط و انتهای خواب ) 2 - مشكل اشتهاء ( در 95 درصد موارد كاهش اشتهاء و وزن دیده می شود و 5 درصد بلعكس ) 3 - احساس پوچی زندگی ، آرزوی مرگ ، افكار و اعمال خودكشی (20 تا 25 درصد موارد) 4 - احساس خستگی مفرط 5 - پرخاشگری 6 - فراموشكاری 

امكان دارد كه فقط تعدادی و یا تمامی این علایم وجود داشته باشند . البته برای اینكه یك فرد بیمار محسوب شود لازمست كه این علایم برای مدت 2 هفته ادامه داشته و فرد از لحاظ وظایفی كه به او سپرده شده دچار افت عملكرد شده باشد . 


حالا دوباره نظر بدهید كه با این شرایط می شود گفت كه همه ایرانیان مبتلا به افسردگی هستند . هر چند كه قابل قبول می تواند باشد كه گفته شود در همه ایرانیان احساس فشار روانی ( یا استرس ) و در تعدادی احساس پرس شدن در زیر این فشارها روانی میتوان یافت اما بسیاری از ما با داشتن اعتماد به نفس و كنترل و مدیریت فشارهای روانی به نوعی بصورت روزانه خود را از شر این فشارهای روانی خلاص می كنیم . از جمله فشارهای روانی یا استرسورهای شایع می توان استرسهای شغلی - خانوادگی - زندگی شهری - بیماریها - تحصیلی و چشم و همچشمیهای شایع امروزی می توان نام برد.    

.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس