تبلیغات
سلامت روان بوکان - بایگانی مطالب

سلامت روان بوکان
 
بیماریهای اعصاب و روان قابل درمان است

[. بازدید کنندگان محترم بوکانی خواهشمند است فرم نظر سنجی سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید . پیام اینماه : دوست نوجوانم برای پیشگیری از اعتیاد 1 - کنجکاوی برای مصرف حتی یکبار همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 2 - باور بر مفید بودن همه ی انواع مواد مخدر ممنوع است 3 - 95 درصد افراد معتاد از سیگار شروع کرده اند در نتیجه عدم کشیدن سیگار پشتوانه بسیار قویی محسوب می شود 4 - استرسها یا فشارهای روانی با مصرف مواد مخدر رفع نمیشوند 5 - در هنگام تعارف مواد مهارت گفتن نه قاطعانه چاره ساز است 6 - برای اینکه به مواد مخدر فکر نکنیم لازمست اعتماد به نفس بالایی داشته و با تمامی ( خصوصیات منفی و مثبت ) به خود احترام بگذاریم . ------ آیا میدانید که 50 درصد آمارهای طلاق سال 89 بوکان از تالارها و موبایل آغاز شده بود ؟ بیایید ازین مکان و وسیله خوب ، بجا و صحیح استفاده کنیم و در عین حال که میتوانیم شاد باشیم فساد اخلاقی نیز نداشته باشیم . آیا میدانید که 80 درصد قتلهای سال 90 بوکان از اعتیاد شروع شده بود ؟ بیاید به این بلای خانمان برانداز گرایش نداشته باشیم .با تشكر : روانشناس ارسلان عبداله زاده


 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 دی 1389 توسط abbo
متفرقه

خاطرات كوتاه من در طرح پرسشگری ملی سلامت روان

روز شنبه 11 اولین مصاحبه بلوك دوم برایم خیلی مهم بود كه خوب تمام شود اما از اولین ثاینه شروع مصاحبه بچه 3 ساله ظاهرا بیش فعال برادرزاده آزمودنی آمد و روبروی من نشسته و شروع به كشیدن خودكار و دفترچه سوالات كرد . من هم كه نمیخواستم در این اولین مصاحبه بگویم بچه را بیرون ببرند به او كاغذ و قلم داده هر چند او هر چند دقیقه یكبار می خواست دفترچه من را خط خطی كند اما تا پایان 5/1 ساعتی مصاحبه او را كنترل و تحمل كردم.

در تاریخ 15 دی ماه( چهارشنبه ) با توجه باینكه من چند روزی بود كه پرسشگری را در مناطق روستایی آغاز كرده بودم در این روز تازه به روستای شامل طرح رسیده بودم كه هوا را خوشبختانه مصاعد برای بارش برف دیدم و از خودم سوال كردم خدایا چرا این سومین سال است كه در بوكان بارش برف نداریم اما هنوز مصاحبه با آزمودنی آغاز نشده بود كه بارش برف نیز آغاز شد و من با خوشحالی بسیار بیشتر بكارم ادامه دادم بعد از اتمام كار با توجه باینكه خودرو اداره به مسیر دیگری رفته بود و من نمیخواستم مزاحم خانواده آزمودنی شوم در حالیكه برف بشدت می بارید من از روستای قمر با پای پیاده به روستای اصلی و خانه بهداشت بازگشتم و تا رسیدن خودرو كه یكساعتی طول كشید با بهورز مربوطه در مورد بارش خوشحال كننده برف صحبت كردیم . بارش برف تا غروب روز پنجشنبه ادامه داشت و 30 سانتی متر برف آمد و با توجه به شناخت من از جغرافیای منطقه مطمئن هستم با توجه به پایین آمدن شدید دما در زوزهای آتی كار پرسشگری سلامت روان بوكان به سختی ادامه پیدا خواهد كرد.

روز شنبه 18 دیماه در اولین مصاحبه قسمت شهری در بعداز ظهر در خانه ما كسی نبود و دختر سوم ابتدایی من در این سرمای زیر صفر درجه شهر بوكان وقتی از مدرسه برمی گشت نباید پشت در می ماند و من باید قبل از او به خانه می رسیدم . پیش خودم فكر كرده اگر مصاحبه ساعت 5/2 شروع شود و یكساعت و ربع طول بكشد من قبل از دخترم خانه خواهم بود اما این آزمودنی اولین نفری بود كه تقریبا تمامی اختلالات را بلی میگفت و این یعنی دردسر ، و بسختی یكدقیقه قیل از دخترم به خانه رسیدم و او پشت در نماند .

جسته و گریخته

1 - در طی بیست سال تجربه كاریم این اولین طرحی است كه د خل آن با خرجش نمی خواند و من ظاهرا از همین وسط طرح باید یك چیز هم از از جیب مبارك خرج نمایم تا طرح به خوبی و خوشی تمام شود . 2 – پرسشیار می گوید در وقت اداری نمی توانم بیایم . 3 – راننده یكروز عموی خانمش فوت می كند و او دو روز بسط می نشیند و دو روز بعد زن عموی خانمش و باز هم بسط 4 – مسئول فنی محترم استانی می گوید اگر آزمودنی نصف شب هم قرار گذاشت باید برای انجام مصاحبه بروی و من در این بیست سلبقه كاری این چنین وضعیتی را تجربه نكرده ام 5 –  دیشب مسئول محترم استانی گفت فردا باید مركز استان باشی و ما یكهفته پیش فاكس فرستادیم ولی فاكس هنوز بدست من نرسیده و من با زحمت زیاد یك خودرو شبكه را برای سفر جا پیدا كردم اما حالا كه ساعت 00/5 صبح است و من می خواهم این مطالب را در وبلاگم منتشر كنم و یكساعت دیگر بطرف مركز استان راه بیفتم بارش برف آغاز شده این یعنی یك دردسر دیگر


دو روز بعد ( 20/10/89 )

همانطور كه گفتم از همان لحظه حركت خودرومان بسوی ارومیه دردسر دو بار زنجیره بستن در جاده بوكان به میاندوآب كه كولاك شدید جریان داشت و خیلی از ماشینها در راه مانده بودند من و راننده را به دردسر زیاد انداخته و راه 40 دقیقه ای را  30 /2 ساعته رفتیم و بجای ساعت 30/9 ساعت 11 رسیدیم ، در روز اول به من مصاحبه نرسید و شب را در ارومیه ماندم اما متاسفانه در همان شب یك هواپیمای بوئینگ مسیر تهران ارومیه در آسمان فرودگاه ارومیه سقوط كرد و تا حالا 77 مسافر از جمله چند كودك و نوزاد در این سانحه جان خود را از دست داده كه من به سهم خودم ، خود را در غم بازماندگان آنان سهیم دانسته و تسلیت می گویم . روز بعد در ساعت 10 صبح یك مصاحبه سنگین 4 ساعته داشته  كه در ساعت 00/14 در حالیكه فرصت خوردن نهار را نداشتم خود را به خودرو ادراه رسانیده و به بوكان بازگشتم .

روز 23/دیماه / 89

قرار مصاحبه در این خانوار با 2 نفر واجد شرایط در ساعت 7 شب پنجشنبه گذاشته شده بود و یک نفر واجد شرایط دیگر سرباز ذکر شده و با توجه به عدم مرخصی تا عید نوروز از لیست واجد شرایط خارج شده بود اما وقتی وارد منزل شده وی اتفاقی برای مرخصی یکروزه آمده بود و لیست دوباره بازنگری و با توجه به جدول کیش گریت آزمودنی از سرپرست خانوار به فرد سرباز تغییر کرد و مصاحبه با وی انجام و تکمیل گردید . 


متفرقه

1 - در بلوك آخر دو تا از خانوارها همكار اداری ما بودند كه پسر یكی و خود یكی دیگر از همكاران بعنوان آزمودنی مورد پرسشگری قرار گرفته و در كل بلوك آخر باعث بالا رفتن اعتبار پرسشگری در این بلوك شدند .  2 – در طی پرسشگری با دو مورد خانوار عزادار  كه با استفاده از اصول روانشناسی پرسشگری هر چند به سختی اما  انجام گردید . 3  – در بلوك اول دومین آزمودنی برای مدت چند هفته در تهران بود كه در روز آخر با تماس تلفنی مشخص شد كه باز گشته كه در چهارشنبه 29/10/89 پرسشگری انجام و برای صرف ناهار مهمان بهورز محترم مرد روستا بوده این در حالیست كه در یكی از روزهای هفته اول پرسشگری برای ناهار مهمان بهورز محترم  زن همان روستا بودیم . 4 – حالا كه دارم این مطلب را تایپ می كنم ساعت 45/7 صبح و دمای هوای با توجه به دما سنج حیاطمان منفی 20 درجه می باشد . در اخبار بعد از ظهر استان فهمیدم كه بوكان و زنجان سردترین شهر ایران و سردتر از مسكو با 11- درجه یعنی 23- درجه بودند.


.: Weblog Themes By Pichak :.


free counters
Free counters
کد اپلود عکس